Resnica pa je precej drugačna – in predvsem bolj kompleksna.
Število vlog za nove sončne elektrarne je po rekordnem letu 2023 res močno upadlo. Toda to ni zaton, temveč naravna posledica več vzporednih sprememb, ki so začasno preusmerile zanimanje, dolgoročno pa oblikujejo zrelejši trg in še bolj premišljene odločitve.
Leto 2023 je bilo zadnje leto, ko je bilo še mogoče oddati vlogo za priključitev v sistem letnega net-meteringa. To je sprožilo ogromen val zanimanja – ljudje so pohiteli, da ujamejo zadnjo priložnost za ta izjemno ugoden obračunski model.
Posledično je bil 2023 umetno napihnjen vrh in nikakor ni realna osnova za primerjavo. Da je leto zatem število vlog nižje, je logičen in pričakovan pojav.
Z novim sistemom omrežnin, ki vključuje 5 časovnih blokov, so številni postali bolj zadržani – predvsem zaradi nejasnih informacij in negotovosti.
Res je, da so tisti, ki so ujeli sistem net-meteringa, imeli možnost letnega poračuna presežkov – kar je predstavljalo zelo ugoden model.
A danes, ko so stroški elektrike in omrežnin višji za vse uporabnike, postaja pametno upravljanje z energijo še bolj pomembno.
Zato se investicija v sončno elektrarno danes ne izplača manj – izplača se drugače.
Hranilnik je postal skoraj nujen del sistema, saj omogoča, da ob najdražjih časovnih blokih energijo črpate iz lastne zaloge, ne iz omrežja.
S tem zmanjšate obračunsko moč in se izognete najvišjim stroškom.
Z drugimi besedami: vse se draži – in prav zato je pametno zasnovana samooskrba z baterijskim hranilnikom eden najučinkovitejših načinov za dolgoročno razbremenitev vašega stroška električne energije.
Če so v preteklosti mnogi vlagali na hitro in impulzivno (saj se je govorilo, da se “mudi”), danes trg prehaja v fazo večje zrelosti.
Kupci postajajo zahtevnejši, razumejo pomen optimizacije sistema, dinamike porabe in povezave s hranilnikom. To ni zaton – to je evolucija.
In čeprav je morda manj vlog, je več kakovostnih odločitev – kar pomeni boljši izkoristek, višje zadovoljstvo in stabilnejši razvoj.
Pomembno je poudariti: državne spodbude za naložbe v fotovoltaiko še vedno obstajajo – in so še posebej zanimive za sisteme z vključeno hranilno enoto.
Povprečna doba vračanja investicije ostaja v okviru 5–10 let (pri večjih sistemih in pametni rabi morda še prej).
Ob tem pa si zagotovite še energetsko neodvisnost, zaščito pred prihodnjimi podražitvami in možnost napajanja tudi ob izpadih elektrike.
Trg se je spremenil. A naložba v fotovoltaiko še zdaleč ni izgubila smisla – prav nasprotno.
Ob pravilnem pristopu, s premišljenim sistemom in vključeno baterijsko rešitvijo, je to ena izmed redkih investicij, ki vam dolgoročno zmanjšuje stroške, povečuje neodvisnost in zvišuje vrednost vaše nepremičnine.
Si želite konkretne številke – glede na vašo porabo, lego vaše strehe, vaš profil uporabnika ipd.?💰
Kontaktirajte nas in poslali vam bomo preprost vprašalnik, na podlagi katerega vam lahko pripravimo natančno informativno ponudbo z jasno ceno projekta.
Glede na vaše odgovore (in pridobljeno ceno projekta) vam bomo pripravili tudi izračun, v kolikšnem času se vam investicija povrne.
Vgrajujemo komponente priznanih blagovnih znamk:
Obenem slovimo po vrhunski montaži strokovnjakov, ki letno zmontirajo več kot 170 elektrarn.
Posledično vam garantiramo solarni sistem, ki bo tudi po 30 letih deloval z najmanj 84,9 % učinkovitostjo.
Če želite prihraniti pri električni energiji na račun sonca, preprosto izpolnite preprost, neobvezujoč obrazec.
Vnesite svoje kontakte, na podlagi katerih vas bomo poklicali, vam brezplačno svetovali ter vas seznanili s ceno projekta in vašim dolgoročnim prihrankom.
"*" indicates required fields
SUN TRADE, sončne elektrarne, d.o.o.
Obrtniška cesta 8
3220 Štore
© Copyright 2024 Sun Trade d.o.o. Avtorske pravice pridržane | Splošni pogoji